sct logoSCT Athletics Club Inc

Fadden Pines Results 2020

Fadden Pines Home

Results for 5 July

750m Results
Place Name Time Sex Age PB?
1 Jack Aslan 03:26.8 M 8 Y
2 Derek Graham 03:49.9 M 6 Y
3 Max Aslan 04:32.2 M 4 Y
4 Hudson Britton 04:34.7 M 6 N
5 Emily Butler 04:39.0 F 6 N
6 Fraser Wilson 04:48.1 M 9 Y
7 Stephen Murphy 04:59.3 M 5 Y
8 Easton Kelly 05:04.4 M 5 Y
9 Phoebe Grocott 05:11.0 F 5 Y
10 Andrew Grocott 05:14.2 M 5 Y
11 Anneka Burman Sharma 05:23.0 F 5 Y
12 Sophia Gye 05:26.0 F 4 Y
13 Bonnie Turnbull 05:32.8 F 6 N
14 Henry Ryan 05:33.5 M 5 Y
15 Clark Sexton 05:40.7 M 5 N
16 Orla Kelly 06:06.5 F 4 Y
17 Aliyah White 06:21.5 F 3 Y
18 Alicia Newberry 06:39.6 F 5 Y
19 Chelsi Watson 07:18.3 F 7 Y
20 Lauren Carter 07:22.6 F 3 Y


1250m Results
Place Name Time Sex Age PB?
1 Orion Henry 05:23.5 M 10 Y
2 Eric Post 05:28.3 M 9 Y
3 Chloe Prstec 05:29.4 F 9 N
4 Riley Volke 05:49.4 M 11 Y
5 Nicholas Ryan 05:58.8 M 10 Y
6 Ali Aslan 06:05.3 M 9 N
7 Finn Kelly 06:31.4 M 10 N
8 Tyson Henry 06:39.8 M 8 Y
9 Tom Kelly 06:40.7 M 8 Y
10 Ciana Arndt 07:40.9 F 9 Y
11 Riley White 07:42.0 F 6 Y
12 Felix Herat Gunaratne 07:44.7 M 6 Y
13 Arabella Kelly 09:09.2 F 7 Y
14 Zoe Carter 09:29.6 F 5 Y


2000m Results
Place Name Time Sex Age PB?
1 Luke Senior 09:21.4 M 12 Y
2 Kate Senior 09:38.1 F O Y
3 Riley Volke 10:01.7 M 11 Y
4 Annabel Bathgate 10:06.2 F 10 Y
5 Joshua Prstec 10:31.2 M 11 N
6 Max Primrose 11:40.7 M 12 N
7 Stirling Britton 12:18.7 M 9 N
8 Evelyn Ryan 12:31.9 F 7 Y
9 Andrew Wines 12:33.1 M 12 N
10 Annaliese Perry 12:34.3 F 9 Y


2500m Results
Place Name Time Sex Age PB?
1 Dylan Outram 10:06.3 M 14 N
2 Iris Rangiah 10:27.7 F 12 Y
3 Sebastian C Young 10:37.0 M 14 N
4 Maia Pitt 11:14.6 F 16 N
5 Luke Senior 11:20.3 M 12 Y
6 Brian Senior 11:24.2 M O Y
7 Hayden Breen 11:35.3 M 14 Y
8 Emma Grocott 11:42.5 F 11 Y
9 Jared Henry 12:24.3 M O N
10 Layla White 12:36.9 F 10 Y
11 Ewen Thompson 12:41.4 M O N
12 Jim White 13:45.0 M O N
13 Lara Breen 14:18.3 F 12 Y
14 Lila Pitt 15:19.3 F 11 Y
15 Neve Senior 15:51.0 F 10 N
16 Tim D'Abrera 15:59.9 M O N
17 Julia Grocott 16:09.7 F 14 N
18 Charly Watson 16:59.7 F 10 Y


Results for 12 July

750m Results
Place Name Time Sex Age PB?
1 Tom Kelly 03:37.7 M 8 Y
2 Derek Graham 03:52.7 M 6 N
3 Hudson Britton 04:50.4 M 6 N
4 Phoebe Grocott 05:03.0 F 5 Y
5 Andrew Grocott 05:14.4 M 5 N
6 Joshua McFarland 05:29.3 M 4 Y
7 Sophia Gye 05:41.0 F 4 N
8 Alicia Newberry 05:44.3 F 5 Y
9 Orla Kelly 05:48.2 F 4 Y


1250m Results
Place Name Time Sex Age PB?
1 Eric Post 05:29.58 M 9 N
2 Chloe Prstec 05:48.63 F 9 N
3 Finn Kelly 06:03.43 M 10 Y
4 Finlay Rangiah 06:29.23 M 8 Y
5 Riley White 08:59.70 F 6 N


2000m Results
Place Name Time Sex Age PB?
1 Surendra Yogeswaran 07:32.7 M 10 Y
2 Maia Pitt 10:00.1 F 16 N
3 Annabel Bathgate 10:08.9 F 10 N
4 Joshua Prstec 10:50.8 M 11 N
5 Eden Mitchell 11:02.3 F 10 Y
6 Stirling Britton 11:49.7 M 9 N


2500m Results
Place Name Time Sex Age PB?
1 Satyendra Yogeswaran 09:46.8 M 12 Y
2 Iris Rangiah 10:35.5 F 12 N
3 Sebastian C Young 11:33.5 M 14 N
4 Sienna Pitt 12:03.7 F 18 N
5 Joshua Grocott 12:21.4 M 11 Y
6 Emma Grocott 12:23.9 F 11 N
7 David Pitt 12:28.8 M O N
8 Ewen Thompson 12:33.3 M O N
9 Layla White 12:55.4 F 10 N
10 Jim White 13:47.3 M O N
11 Lila Pitt 16:34.1 F 11 N


Results for 19 July

750m Results
Place Name Time Sex Age PB?
1 Jack Aslan 03:24.2 M 8 Y
2 Jack Devine 03:24.7 M 8 Y
3 Tyson Henry 04:05.3 M 8 N
4 Liam Hodder 04:09.1 M 8 Y
5 Derek Graham 04:22.1 M 6 N
6 Heidi Rohan 04:23.0 F 6 N
7 Emily Butler 04:26.5 F 6 Y
8 Max Aslan 04:30.1 M 4 Y
9 Annie Britten 04:31.0 F 7 Y
10 Hudson Britton 04:39.4 M 6 N
11 Easton Kelly 04:43.6 M 5 Y
12 Phoebe Grocott 04:45.2 F 5 Y
13 Anneka Burman Sharma 05:12.2 F 5 Y
14 Andrew Grocott 05:12.6 M 5 Y
15 Priam Tiwari 05:58.8 M 10 Y
16 Sophia Gye 05:59.7 F 4 N
17 Orla Kelly 06:05.3 F 4 N
18 Alicia Newberry 06:24.0 F 5 N
19 Aliyah White 06:27.7 F 3 N
20 Isabelle Jordan 07:22.0 F 4 Y


1250m Results
Place Name Time Sex Age PB?
1 Orion Henry 05:30.2 M 10 N
2 Chloe Prstec 05:37.9 F 9 N
3 Nicholas Ryan 05:57.6 M 10 Y
4 Ali Aslan 06:13.8 M 9 N
5 Oscar Primrose 06:28.7 M 8 N
6 Kai Mitchell 06:54.2 M 7 Y
7 Dakshith K 07:18.1 M 6 Y
8 Ben Rohan 07:27.0 M 8 Y
9 Felix Herat Gunaratne 07:38.7 M 6 Y
10 Evelyn Ryan 07:53.8 F 7 Y
11 Riley White 08:37.4 F 6 N
12 Arabella Kelly 09:43.7 F 7 N


2000m Results
Place Name Time Sex Age PB?
1 Luke Senior 09:04.0 M 12 Y
2 Orion Henry 09:38.5 M 10 Y
3 Annabel Bathgate 09:55.3 F 10 N
4 Joshua Prstec 10:51.1 M 11 N
5 Eden Mitchell 11:22.7 F 10 N
6 Finn Kelly 11:32.0 M 10 Y
7 Tom Kelly 11:59.7 M 8 Y
8 Summer Britten 16:25.3 F 11 Y


2500m Results
Place Name Time Sex Age PB?
1 Sebastian C Young 10:38.7 M 14 N
2 Luke Senior 11:27.0 M 12 N
3 Emma Grocott 12:05.2 F 11 N
4 Joshua Grocott 12:13.3 M 11 Y
5 David Pitt 12:14.8 M O N
6 Layla White 13:28.5 F 10 N
7 Jim White 13:47.3 M O N
8 Orion Henry 13:48.3 M 10 Y
9 Jared Henry 13:48.9 M O N
10 Lila Pitt 14:34.9 F 11 Y
11 Maia Pitt 14:35.4 F 16 N
12 Sienna Pitt 14:35.8 F 18 N
13 Neve Senior 15:39.7 F 10 N


Results for 26 July

750m Results
Place Name Time Sex Age PB?
1 Sophia Gye 05:59.5 F 4 N


1250m Results
Place Name Time Sex Age PB?
1 Orion Henry 05:52.3 M 10 N
2 Jack Devine 06:19.3 M 8 Y
3 Tyson Henry 06:42.0 M 8 N


2000m Results
Place Name Time Sex Age PB?
1 Eric Post 09:36.8 M 9 Y


2500m Results
Place Name Time Sex Age PB?
1 Ryan Young 11:48.5 M O N
2 Sebastian C Young 11:57.6 M 14 N
3 David Pitt 12:06.9 M O N
4 Jared Henry 12:57.2 M O N
5 Jim White 14:36.2 M O N


Results for 2 August

750m Results
Place Name Time Sex Age PB?
1 Tyson Henry 03:47.56 M 8 Y
2 Dakshith K 04:10.33 M 6 Y
3 Emily Butler 04:18.45 F 6 Y
4 Hudson Britton 04:43.03 M 6 N
5 Priam Tiwari 04:45.82 M 10 Y
6 Anneka Burman Sharma 04:54.79 F 5 Y
7 Bonnie Turnbull 04:58.32 F 6 N
8 Easton Kelly 04:58.79 M 5 N
9 Phoebe Grocott 04:59.35 F 5 N
10 Aliyah White 05:34.06 F 3 Y
11 Matthew Charles 05:40.97 M 5 Y
12 Andrew Grocott 05:43.08 M 5 N
13 Alicia Newberry 05:47.22 F 5 N
14 Orla Kelly 05:50.17 F 4 N
15 Sophia Gye 06:00.51 F 4 N
16 Zali Mitchell 06:22.24 F 4 Y


1250m Results
Place Name Time Sex Age PB?
1 Hayden Trethewey 05:05.14 M 9 N
2 Orion Henry 05:22.04 M 10 Y
3 Chloe Prstec 05:27.93 F 9 N
4 Kai Mitchell 06:52.86 M 7 Y
5 Annaliese Perry 06:59.46 F 9 N
6 Stirling Britton 07:30.45 M 9 N
7 Evelyn Ryan 07:41.70 F 7 Y
8 Dakshith K 07:47.33 M 6 N
9 Michael Walsh 07:48.62 M 6 Y
10 Felix Herat Gunaratne 07:54.12 M 6 N
11 Riley White 07:57.58 F 6 N
12 Arabella Kelly 08:35.50 F 7 Y


2000m Results (sorry, no times due to a watch problem)
Place Name Time Sex Age PB?
1 Blake Trethewey N/A M 12  
2 Eric Post N/A M 9  
3 Annabel Bathgate N/A F 10  
4 Joshua Prstec N/A M 11  
5 Max Primrose N/A M 12  
6 Eden Mitchell N/A F 10  


2500m Results
Place Name Time Sex Age PB?
1 Sienna Pitt 11:31.5 F 18 N
2 Emma Grocott 11:52.5 F 11 N
3 David Pitt 12:00.0 M O N
4 Jared Henry 12:09.0 M O Y
5 Layla White 12:19.0 F 10 Y
6 James Kelly 12:19.9 M O Y
7 Joshua Grocott 12:30.1 M 11 N
8 Ewen Thompson 12:39.2 M O N
9 Jim White 13:26.6 M O Y
10 Neve Senior 14:48.3 F 10 N
11 Kate Senior 14:49.1 F O N
12 Lila Pitt 15:19.4 F 11 N
13 Maia Pitt 15:20.0 F 16 N
14 Julia Grocott 15:29.8 F 14 N
15 Matt Grocott 15:30.3 M O Y
16 Tim D’Abrera 16:28.0 M O N


Results for 9 August







Course Records:
Are at the bottom of the Fadden Pines Home Page.


Copyright © 1997 - 2020    www.sctathletics.com/fadp2020.html




HOME
ABOUT SCT
HISTORIC PHOTOS
FEMALE RECORDS
MALE RECORDS
TUGGIE ATHLETE
RUNNING WRITING
MORE SCT NEWS



LINKS
SITE NEWS
ABOUT THIS SITE



Apply for Record

$$ Assistance Form

Contact SCT

V.E.A.D.F.

Interclub Results

Summer Pointscore

Winter Pointscore

T&F Championship

Fadden Pines CC

Guestbook Entries

Visitor Stats