sct logoSCT Athletics Club Inc

Fadden Pines Results 2017

Fadden Pines Home

Results for 30 April

750m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Hayden Trethewey 03:24.45 M 6 Y
2 Jamie Percy 03:33.55 F 7 Y
3 Taylah Wood 04:06.64 F 7 Y
4 Oscar Primrose 04:15.80 M 5 Y
5 Ebony Humphrey 04:49.75 F 8 N
6 Sarah Miller 04:53.36 F 8 Y
7 Zoe Humphrey 05:17.55 F 8 N
8 Stirling Britton 05:21.74 M 6 Y


1250m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Kieran Shepherd 06:00.01 M 8 Y
2 Blake Trethewey 06:07.49 M 9 Y
3 Ciara Grove 06:11.14 F 8 Y
4 Max Primrose 06:26.78 M 9 Y
5 Layla White 07:03.02 F 7 N
6 Riley Sibraa 07:31.34 M 8 N
7 Sebastian Young 07:42.20 M 9 Y
8 Aurelie Leane 07:52.40 F 7 Y
9 Ava Cunanan 07:55.83 F 6 Y
10 Lachlan Cunanan 07:56.18 M 11 Y
11 Juliet Cawte 07:59.55 F 7 Y
12 Tyler Sibraa 08:08.68 M 8 N
13 Javi Norris 08:11.75 M 7 Y
14 Alexandra Young 08:28.68 F 5 Y
15 Alyssa Cayzer 08:59.55 F 8 Y


2000m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Jacob Shepherd 08:13.81 M 11 Y
2 Wil Polinelli 08:17.76 M 10 Y
3 Owen Chaloner 08:44.37 M 9 Y
4 Evan Leeson 08:48.40 M 11 Y
5 Zachary Underwood 08:49.81 M 10 Y
6 Sebastian C Young 08:50.88 M 11 Y
7 Seth Darnbrough 09:05.49 M 10 Y
8 Chris Darnbrough 09:07.08 M O Y
9 Darcy Mcauliffe 09:20.03 M 9 Y
10 Nicholas Zygadlo 09:39.09 M 9 Y
11 Joseph Arundell 09:45.16 M 9 Y
12 Bailey Wood 09:54.21 M 10 Y
13 Lachlan Cunanan 09:55.81 M 11 Y
14 Aiden Sibraa 09:57.94 M 10 Y
15 Luke Hackett 10:14.78 M 9 Y
16 Layla Chapman 10:39.67 F 9 Y
17 Tayla Percy 11:14.09 F 11 Y
18 Ethan Cayzer 11:26.60 M 10 Y
19 Isobel Whittaker 11:31.56 F 10 Y
20 Rachel Sten 11:32.58 F 11 Y
21 Andrew Wines 12:30.76 M 9 Y
22 James Cawte 13:20.34 M 9 Y
23 Caleb Sten 13:33.74 M 12 Y
24 Jake Cunanan 13:45.86 M 10 Y


2500m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Gwyllym Young 10:10.79 M 15 N
2 John Young 10:50.60 M O N
3 Emma Hackett 11:47.68 F 12 N
4 Matthew Hackett 12:08.48 M 11 Y
5 Caitlin McAuliffe 12:18.41 F 12 Y
6 Shani Watson 12:42.41 F 12 Y
7 Zachary Underwood 13:04.12 M 10 Y
8 Seth Darnbrough 13:04.49 M 10 Y
9 Jim White 13:20.12 M O N
10 Tim D'Abrera 13:23.96 M O N
11 Megan Darnbrough 15:59.81 F O Y


Results for 7 May

750m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Torben Liedvogel 04:34.68 M 8 Y
2 Alexandra Young 05:09.55 F 5 Y
3 Heidi Young 05:40.11 F 4 Y
4 Arlan Leane 06:33.74 F 5 Y
5 Stirling Britton 07:40.74 M 6 N


1250m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Jake Domaschenz 06:02.87 M 8 Y
2 Ciara Grove 06:34.47 F 8 N
3 Lila Pitt 07:27.01 F 8 Y
4 Eloise Blake 07:43.65 F 8 Y
5 Sebastian Young 07:51.36 M 9 N
6 Ava Cunanan 07:53.88 F 6 Y
7 Annabelle Cawte 07:58.27 F   Y
8 Juliet Cawte 08:10.66 F 7 N
9 Alyssa Cayzer 08:13.27 F 8 Y
10 Asha Liedvogel 08:27.26 F 10 Y
11 Aurelie Leane 08:37.90 F 7 N
12 Dexter Queripel 09:30.15 M 7 Y


2000m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Owen Chaloner 08:41.90 M 9 Y
2 Luke Domaschenz 08:48.47 M 10 Y
3 Evan Leeson 09:20.33 M 11 N
4 Michael Domaschenz 09:27.65 M O Y
5 Zachary Underwood 09:28.94 M 10 N
6 Oscar Leeson 09:29.81 M 9 Y
7 Joseph Arundell 09:51.82 M 9 N
8 Luke Senior 10:00.90 M 9 Y
9 Will Burdon 10:14.01 M 11 Y
10 Nicholas Zygadlo 10:21.38 M 9 N
11 Luke Hackett 11:02.84 M 9 N
12 Lachlan Cunanan 11:04.40 M 11 N
13 Isobel Whittaker 11:52.00 F 10 N
14 Rachel Sten 12:11.79 F 11 N
15 James Cawte 12:57.10 M 9 Y
16 Jaya Pitchford 15:23.56 F 9 Y
17 Sophie Curtis 15:46.60 F 9 Y
18 Caleb Sten 16:12.42 M 12 N
19 Indy Queripel 16:17.69 M 10 N
20 Mackenzie Queripel 16:57.09 M 9 Y


2500m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Simon Hosking 09:34.99 M 14 N
2 Peter Young 09:38.80 M O Y
3 Rohan Hosking 09:58.08 M 16 N
4 John Young 10:44.56 M O N
5 Caitlin McAuliffe 11:39.50 F 12 Y
6 David Pitt 11:40.62 M O Y
7 Matthew Hackett 12:07.24 M 11 Y
8 Emma Hackett 12:10.72 F 12 N
9 Tim D'Abrera 13:14.66 M O N
10 Owen Duncanson 13:15.30 M 10 Y
11 Finn Duncanson 13:21.75 M 12 Y


Results for 14 May

750m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Eden Mitchell 05:13.30 M TBN Y
2 Andy Chaloner 05:13.94 M TBN Y
3 Heidi Young 05:55.80 F 4 N
4 Riley White 08:53.83 M TBN N


1250m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Jake Domaschenz 05:57.90 M 8 Y
2 Josh Proud 06:12.18 M TBN Y
3 Libby Proud 06:26.78 F TBN Y
4 Lila Pitt 06:41.55 F 8 Y
5 Ciara Grove 06:45.55 L 8 N
6 Layla White 07:23.05 F 7 Y
7 Alyssa Cayzer 07:54.74 F 8 Y


2000m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Owen Chaloner 08:49.63 M 9 N
2 Seth Darnbrough 08:59.30 M 10 Y
3 Luke Domaschenz 09:17.22 M 10 N
4 Chris Darnbrough 09:31.16 M O N
5 Michael Domaschenz 09:32.98 M O N
6 Bailey Wood 09:55.38 M TBN Y
7 Zack Underwood 10:35.33 M 10 N
8 Luke Hackett 11:24.22 M 9 N
9 James Caute 12:09.44 M 9 Y


2500m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Aiden Pitt 09:42.25 M 16 N
2 Kiefer Brennan 10:17.14 M 11 N
3 Milly McCabe 10:26.02 F TBN Y
4 Shaun McCabe 10:44.02 M O N
5 Sienna Pitt 11:03.75 F 14 N
6 Emma Hackett 11:22.15 M 12 Y
7 David Pitt 11:31.75 M O Y
8 Matthew Hackett 12:02.40 M 12 Y
9 Ewen Thompson 12:02.98 M O N
10 Jim White 12:55.74 M O N
11 Steve Proud 13:05.21 M O Y
12 Nathan Proud 14:33.81 M TBN Y


Results for 28 May

750m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Alexandra Young 05:38.3 F 5 N
2 Carter Bridgeman 06:09.1 M 3 Y
3 Kai Mitchell 06:23.2 M 4 Y
4 Heidi Young 06:57.9 F 4 N


1250m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Kieran Shepherd 05:58.6 M 8 Y
2 Ciara Grove 06:27.7 F 8 N
3 Orien Henry 06:49.2 M 7 Y
4 Lila Pitt 07:17.3 F 8 N
5 Fletcher Bridgeman 07:22.4 M 6 Y
6 Eden Mitchell 07:39.7 F 7 Y
7 Alyssa Cayzer 08:02.1 F 8 N
8 Javi Norris 08:24.3 M 7 N
9 Stirling Britton 08:32.0 M 6 Y
10 Andy Chaloner 10:03.0 M 5 Y


2000m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Sebastian C Young 09:46.0 M 11 N
2 Will Burdon 11:36.4 M 9 N
3 Sari Bridgeman 11:52.8 F 9 Y


2500m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 John Young 10:56.5 M O N
2 Peter Young 10:58.3 M O N
3 Jacob Shepherd 11:17.7 M 11 Y
4 Owen Chaloner 11:40.0 M 9 Y
5 David Pitt 12:01.8 M O N
6 Dylan Outram 12:02.9 M 11 Y
7 Matthew Hackett 12:04.3 M 11 N
8 Emma Hackett 12:11.9 F 12 N
9 Andrew Wines 13:57.0 M 9 Y
10 Jim White 14:02.8 M O N
11 Luke Hackett 14:53.2 M 9 Y


Results for 4 June

750m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Stirling Britton 05:32.1 M 6 N
2 Alexandra Young 05:39.8 F 5 N
3 Heidi Young 09:22.6 F 4 N


1250m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 LibbyProud 05:55.2 F 9 Y
2 Amelie Hatch 06:00.4 F 8 TBA
3 Ella Hatch 06:54.3 F 10 Y
4 Cooper Clark 07:11.2 M 7 Y
5 Layla White 07:16.8 F 7 N
6 Eden Mitchell 07:40.4 M 7 Y
7 Sebastian Young 07:42.4 M 9 N
8 Alyssa Cayzer 07:58.7 F 7 N


2000m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Rachel Sten 11:17.2 F 11 Y
2 Caleb Sten 13:22.5 M 12 Y


2500m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Aiden Pitt 09:30.6 M 16 N
2 John Young 10:28.3 M O Y
3 Kiefer Brennan 10:43.0 M 11 N
4 Pierce Brennan 11:55.6 M 14 Y
5 Jim White 12:48.8 M O N
6 Tim D'Abrera 13:21.2 M O N


Results for 11 June

750m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Jarrah Bourne 05:56.8 M 5 Y
2 Arlan Leane 06:05.9 M 5 Y
3 Heidi Young 06:40.2 F 4 N


1250m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Hayden Trethewey 06:01.4 M 6 Y
2 Blake Trethewey 06:01.8 M 9 Y
3 Gus Cameron 06:30.0 M   Y
4 Eilam Bourne 07:20.1 M 7 Y
5 Sebastian Young 07:35.5 M 9 Y
6 Aurelie Leane 07:51.8 F 7 Y
7 Jarrah Bourne 10:28.1 M 5 Y


2000m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Joseph Arundell 09:35.7 M 9 Y
2 Michael Leditschke 10:58.5 M 9 Y
3 James Cawte 11:07.1 M 9 Y
4 Andrew Wines 13:40.0 M 9 N


2500m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Tim D'Abrera 12:42.2 M O Y
2 Jim White 13:46.9 M O N
3 Ewen Thompson 15:01.6 M O N


Results for 18 June (Handicapped start races)

750m Results
Position Name Time Net Time Sex Age PB?
1 Kai Mitchell 06:16 05:09 M 4 Y
2 Jarrah Bourne 07:15 05:42 M 5 Y
3 Heidi Young 07:15 05:25 F 4 Y
4 Alexandra Young 07:34 05:13 F 5 N
5 Oscar Primrose 07:46 04:32 M 5 N
6 Carter Bridgeman 07:50 06:29 M 3 N
7 Arlan Leane 08:13 06:49 M 5 N


1250m Results
Position Name Time Net Time Sex Age PB?
1 Rohan Horne 08:18 05:58 M 6 Y
2 Fletcher Bridgeman 08:19 06:41 M 6 Y
3 Sebastian Young 08:29 07:04 M 9 Y
4 Oliver Horne 08:36 05:16 M 8 Y
5 Orien Henry 08:37 06:26 M 7 Y
6 Max Primrose 08:38 06:05 M 9 Y
7 Eilam Bourne 08:41 07:01 M 7 Y
8 Stirling Britton 08:47 08:19 M 6 Y
9 Hayden Trethewey 08:48 05:49 M 6 Y
10 Alyssa Cayzer 08:48 07:43 F 8 Y
11 Josh Proud 08:51 06:04 M 8 Y
12 Eden Mitchell 08:52 07:31 F 7 Y
13 Blake Trethewey 08:55 05:57 M 9 Y
14 Nicholas Zygadlo 09:03 05:33 M 9 Y
15 Lila Pitt 09:16 06:58 F 8 N
16 Aurelie Leane 09:26 08:18 F 7 N
17 Ethan Cayzer 10:19 06:34 M 10 Y


2000m Results
Position Name Time Net Time Sex Age PB?
1 Orien Henry 13:25 11:14 M 7 Y
2 Riley Proud 14:34 11:04 M 10 Y
3 Caleb Sten 15:27 12:49 M 12 Y
4 Oscar Leeson 15:41 09:10 M 9 Y
5 Rachel Sten 15:46 11:04 F 11 Y
6 James Cawte 16:02 11:09 M 9 N
7 Sari Bridgeman 16:13 12:06 F 9 N
8 Evan Leeson 16:20 09:08 M 11 N
9 Seth Darnbrough 16:33 09:33 M 10 N
10 Sebastian Horne 16:40 09:00 M 12 Y
11 Michael Leditschke 16:46 11:44 M 9 N
12 Imogen Horne 17:01 09:21 F 10 Y


2500m Results
Position Name Time Net Time Sex Age PB?
1 Nathan Proud 15:08 13:42 M 12 Y
2 Kiefer Brennan 15:53 10:11 M 11 Y
3 Jim White 15:55 12:44 M O N
4 Tim D'Abrera 15:56 12:38 M O Y
5 Chris Darnbrough 16:14 11:24 M O N
6 Steve Proud 16:15 13:20 M O N


Results for 25 June

750m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Orien Henry 03:50.1 M 7 Y
2 Oscar Primrose 04:25.9 M 5 N
3 Kai Mitchell 05:10.0 M 4 N
4 Heidi Young 05:13.8 F 4 Y
5 Alexandra Young 05:15.6 F 5 N
6 Jarrah Bourne 05:16.8 M 5 Y
7 Carter Bridgeman 05:35.9 M 3 Y
8 Riley White 08:04.3 F 3 Y


1250m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Jake Domaschenz 06:02.5 M 8 N
2 Gus Cameron 06:19.6 M 10 Y
3 Max Primrose 06:23.4 M 9 N
4 Fletcher Bridgeman 06:36.3 M 6 N
5 Layla White 06:59.8 F 7 Y
6 Sebastian Young 07:21.9 M 9 N
7 Eilam Bourne 07:29.9 M 7 N
8 Eden Mitchell 07:35.8 F 7 N
9 Alyssa Cayzer 07:49.3 F 8 N


2000m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Michael Domaschenz 09:42.1 M O N
2 Jared Henry 10:00.6 M O Y
3 Max Primrose 11:11.2 M 9 Y
4 James Cawte 11:12.6 M 9 N
5 Luke Hackett 11:13.1 M 9 N
6 Sari Bridgeman 11:38.1 F 9 Y


2500m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Peter Young 09:36.9 M O Y
2 John Young 10:52.5 M O N
3 Evan Leeson 11:47.8 M 11 Y
4 Emma Hackett 11:51.8 F 12 N
5 Matthew Hackett 12:24.0 M 11 N
6 Jim White 12:56.4 M O N
7 Tim D'Abrera 13:38.3 M O N
8 Michael Leditschke 15:40.0 M 9 Y


Results for 2 July

750m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Hayden Trethewey 03:17.2 M 6 Y
2 Stirling Britton 04:40.9 M 6 Y
3 Jarrah Bourne 05:15.2 M 5 Y
4 Heidi Young 06:50.8 F 4 N
5 Carter Bridgeman 07:26.3 M 3 N


1250m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Josh Proud 05:54.1 M 8 Y
2 Blake Trethewey 05:55.3 M 9 Y
3 Amber Gunton 06:17.8 F 9 Y
4 Fletcher Bridgeman 06:31.9 M 6 Y
5 Ethan Cayzer 07:09.3 M 10 N
6 Andrew Wines 07:38.8 M 9 Y
7 Riley Sibraa 07:39.2 M 8 N
8 Alyssa Cayzer 07:42.2 F 8 Y
9 Tyler Sibraa 07:43.7 M 8 N
10 Myra Burke 08:17.7 F 9 Y


2000m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Maia Pitt 08:29.7 F 13 N
2 Sienna Pitt 08:39.7 F 15 N
3 Aiden Sibraa 09:45.6 M 10 Y
4 James Cawte 10:48.5 M 9 Y
5 Riley Proud 10:48.7 M 10 Y
6 Luke Hackett 11:08.1 M 9 N
7 Sari Bridgeman 12:01.8 F 9 N
8 Caleb Sten 13:57.1 M 12 N
9 Andrew Wines 14:16.3 M 9 N


2500m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Aidan Pitt 10:09.2 M 16 N
2 David Pitt 11:35.6 M O N
3 Evan Leeson 12:04.6 M 11 N
4 Matthew Hackett 12:11.9 M 11 N
5 Emma Hackett 12:44.5 F 12 N
6 Jim White 12:46.1 M O N
7 Steve Proud 13:09.4 M O N


Results for 9 July

750m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Hayden Trethewey 03:24.4 M 6 N
2 Oscar Primrose 04:25.1 M 5 N
3 Juliet Cawte 04:45.2 F 7 N
4 Stirling Britton 04:57.0 M 6 N
5 Kai Mitchell 05:32.8 M 4 N
6 Carter Bridgeman 05:49.4 M 3 N
7 Heidi Young 07:49.7 F 4 N


1250m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Max Primrose 07:21.8 M 9 N
2 Annabelle Cawte 07:55.1 F 7 Y
3 Eden Mitchell 08:13.7 F 7 N


2000m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Blake Trethewey 09:57.3 M 9 Y
2 James Cawte 10:32.7 M 9 Y
3 Layla Chapman 10:52.8 F 9 N
4 Fletcher Bridgeman 10:59.7 M 6 Y
5 Sari Bridgeman 11:30.9 F 9 Y
6 Max Primrose 11:40.3 M 9 N
7 Michael Leditschke 11:47.5 M 9 N


2500m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 David Pitt 12:06.6 M O N
2 Jim White 12:47.7 M O N
3 Tim D'Abrera 13:16.4 M O N
4 Sebastian C Young 13:48.2 M 11 Y


Results for 16 July

750m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Oscar Primrose 04:15.8 M 5 Y
2 Stirling Britton 05:13.9 M 6 N
3 Kai Mitchell 05:32.5 M 4 N
4 Holly Johanson 05:42.3 F 7 Y
5 Lily Johanson 05:44.8 F 5 Y
6 Jarrah Bourne 06:09.8 M 5 N
7 Arlan Leane 06:29.7 M 5 N
8 Heidi Young 08:10.6 F 4 N


1250m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Hayden Trethewey 06:02.6 M 6 N
2 Amber Gunton 06:17.8 F 9 Y
3 Jake Domaschenz 06:58.3 M 8 N
4 Lila Pitt 07:09.7 F 8 N
5 Eden Mitchell 07:36.9 F 7 N
6 Eilam Bourne 07:52.8 M 7 N
7 Aurelie Leane 08:36.6 F 7 N
8 Sebastian Young 08:41.4 M 9 N
9 Sienna Shepherd 09:18.6 F 8 Y
10 Arabella Shepherd 09:23.4 F 6 Y


2000m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Luke Domaschenz 09:03.4 M 10 N
2 Michael Domaschenz 09:29.8 M O N
3 Blake Trethewey 10:12.8 M 9 N
4 Max Primrose 10:23.0 M 9 Y


2500m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Aidan Pitt 09:44.8 M 16 N
2 John Young 10:45.5 M O N
3 David Pitt 11:52.5 M O N
4 Tim D'Abrera 13:39.9 M O N


Results for 23 July

750m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Oscar Primrose 04:02.8 M 5 Y
2 Stirling Britton 05:12.1 M 6 N
3 Holly Johanson 05:23.6 F 7 Y
4 Kai Mitchell 05:32.8 M 4 N
5 Lily Johanson 05:46.5 F 5 N


1250m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Owen Chaloner 05:28.4 M 9 Y
2 Hayden Trethewey 05:58.9 M 6 N
3 Amber Gunton 06:21.3 F 9 N
4 Max Primrose 06:26.9 M 9 N
5 Monica Evans 06:28.1 F 11 Y
6 Jackson Thurgar 06:30.0 M 8 Y
7 Gus Cameron 07:00.9 M 10 N
8 Ethan Cayzer 07:08.5 M 10 N
9 Layla White 07:17.8 F 7 N
10 Andrew Wines 07:24.8 M 9 Y
11 Fletcher Bridgeman 07:40.0 M 6 N
12 Sebastian Young 08:12.0 M 9 N
13 Eden Mitchell 08:14.6 F 7 N
14 Arabella Shepherd 08:45.6 F 6 Y
15 Andy Chaloner 09:17.6 M 5 Y


2000m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Blake Trethewey 09:58.3 M 9 N
2 James Cawte 10:58.9 M 9 N
3 Sari Bridgeman 12:16.7 F 9 N
4 Luke Hackett 12:58.4 M 9 N
5 Andrew Wines 13:01.7 M 9 N


2500m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Aidan Pitt 09:07.2 M 16 N
2 Maia Pitt 10:50.7 F 13 Y
3 John Young 11:10.4 M O N
4 Owen Chaloner 11:29.3 M 9 Y
5 David Pitt 11:52.7 M O N
6 Emma Hackett 12:25.8 F 12 N
7 Matthew Hackett 13:10.2 M 11 N
8 Jim White 13:17.0 M O N
9 Tim D'Abrera 13:46.9 M O N


Results for 30 July

750m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Hayden Trethewey 03:24.7 M 6 N
2 Alexandra Young 05:00.4 F 5 Y
3 Nick Burbidge 06:32.3 M 6 Y


1250m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Owen Chaloner 05:19.6 M 9 Y
2 Jake Domaschenz 05:59.4 M 8 N
3 Amber Gunton 06:00.6 F 9 Y
4 Riley Burbidge 06:21.4 M 8 Y
5 Fletcher Bridgeman 06:56.2 M 6 N
6 Layla White 07:05.2 F 7 N
7 Gus Cameron 07:09.0 M 9 N
8 Riley Sibraa 07:22.5 M 8 N
9 Sebastian Young 07:32.2 M 9 N
10 Tyler Sibraa 08:38.4 M 8 N


2000m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Luke Domaschenz 09:05.7 M 10 N
2 Michael Domaschenz 09:30.3 M O N
3 Blake Trethewey 09:55.6 M 9 Y
4 Aiden Sibraa 10:19.9 M 10 N
5 Jake Domaschenz 10:20.6 M 8 Y
6 James Cawte 10:29.7 M 9 Y


2500m Results
Position Name Time Sex Age PB?
1 Emma Hackett 11:28.7 F 12 N
2 Jim White 13:21.0 M O N


Results for 6 August (Handicap Final!)

750m Results
Position Name Time Net Time Sex Age PB?
1 Jack Johanson 06:03.8 06:04 M 4 Y
2 Alexandra Young 07:12.1 04:42 F 5 Y
3 Oscar Primrose 07:19.4 03:52 M 5 Y
4 Heidi Young 07:26.0 05:10 F 4 Y
5 Jarrah Bourne 07:29.1 05:14 M 5 Y
6 Kai Mitchell 07:59.8 05:39 M 4 N
7 Carter Bridgeman 08:31.4 06:37 M 3 N
8 Arlan Leane 09:41.1 08:17 M 5 N


1250m Results
Position Name Time Net Time Sex Age PB?
1 Cooper Clark 08:33.5 06:45 M 7 Y
2 Max Primrose 08:45.3 05:50 M 9 Y
3 Arabella Shepherd 08:45.9 08:31 F 6 Y
4 Annabelle Cawte 08:46.5 07:42 F 7 Y
5 Juliet Cawte 08:51.8 07:51 F 7 Y
6 Aurelie Leane 09:01.3 07:53 F 7 N
7 Eden Mitchell 09:07.4 07:39 F 7 N
8 Amber Gunton 09:10.9 06:11 F 9 N
9 Lila Pitt 09:19.6 07:01 F 8 N
10 Layla White 09:23.2 07:23 F 7 N
11 Gus Cameron 09:23.8 06:43 M 9 N
12 Sebastian Young 09:25.9 07:30 M 9 N
13 Riley Sibraa 09:52.4 07:23 M 8 N
14 Sienna Shepherd 09:59.7 08:30 F 8 Y
15 Eilam Bourne 10:00.2 08:02 M 7 N
16 Alyssa Cayzer 10:01.9 08:44 F 8 N
17 Holly Johanson 10:10.2 09:00 F 7 Y
18 Tyler Sibraa 10:12.3 08:17 M 8 N
19 Lily Johanson 10:45.7 09:36 F 5 Y


2000m Results
Position Name Time Net Time Sex Age PB?
1 Sienna Pitt 11:31.7 08:49.2 F 15 N
2 Owen Chaloner 13:28.3 08:30.2 M 9 Y
3 Ethan Cayzer 13:54.6 11:41.2 M 10 N
4 Sari Bridgeman 14:02.9 11:53.8 F 9 N
5 James Cawte 14:04.3 10:54.0 M 9 N
6 Blake Trethewey 14:04.8 10:20.4 M 9 N
7 Sebastian C Young 14:06.4 09:17.3 M 11 N
8 Aiden Sibraa 15:12.1 11:17.7 M 10 N


2500m Results
Position Name Time Net Time Sex Age PB?
1 David Pitt 13:29.2 11:21.0 M O Y
2 Maia Pitt 13:34.7 10:45.4 F 13 Y
3 Matthew Hackett 13:35.1 11:57.5 M 11 Y
4 Luke Hackett 13:42.0 13:42.0 M 9 Y
5 Aidan Pitt 13:42.6 08:57.1 M 16 N
6 Jim White 14:19.6 13:23.7 M O N
7 John Young 14:27.9 11:16.2 M O N
8 Tim D'Abrera 14:53.1 13:44.6 M O N


       See everyone next year! Bring your friends!




Course Records:
Are at the bottom of the Fadden Pines Home Page.


Copyright © 1997 - 2017    www.sctathletics.com/fadp2017.html




HOME
ABOUT SCT
HISTORIC PHOTOS
FEMALE RECORDS
MALE RECORDS
TUGGIE ATHLETE
RUNNING WRITING
MORE SCT NEWS



LINKS
SITE NEWS
ABOUT THIS SITE



Apply for Record

$$ Assistance Form

Contact SCT

V.E.A.D.F.

Interclub Results

Summer Pointscore

Winter Pointscore

T&F Championship

Fadden Pines CC

Guestbook Entries

Visitor Stats